Szkolenie z zarządzania barwą w fotografii

Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne oraz Szkoła Druku Medikon
serdecznie zapraszają na szkolenie poświęcone zarządzaniu barwą w fotografii, posprodukcji i druku.Szkolenie odbędzie się w dniu 23 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17:00 w Galerii Ostrołęka, plac gen. J Bema 14. Przewidywany czas trwania ok. 3 godzin. Szkolenie poprowadzi pan Szymon Aksienionek z firmy Medikon.
Ilość miejsc ograniczona. Chętnych prosimy o zgłoszenia mailowe na: kontakt@otf.ostroleka.pl
Wstęp wolny

Szkolenie poprowadzi Szymon Aksienionek z firmy Medikon Polska.
Przygotowanie cyfrowej ciemni – drukarki, monitora, papieru i oprogramowania – do pracy umożliwiającej edycję i drukowanie zdjęć cyfrowych zgodnie z zasadami zarządzania barwą.
Uczestnicy dowiedzą się jak w praktyce, mając do dyspozycji zaawansowaną atramentową drukarkę fotograficzną, papier fotograficzny, monitor graficzny i urządzenia do kalibracji, przygotować stanowisko pracy z fotografią cyfrową umożliwiające przepływ pracy zgodny z zasadami zarządzania barwą i poprawnie przygotować do druku oraz wydrukować zdjęcie z użyciem profili ICC.

Program szkolenia:

Podczas spotkania omawiane będą następujące zagadnienia:
– Zarządzanie barwą w środowisku pracy fotografa – zasada działania.
– Różnice między urządzeniami w procesie tworzenia obrazu cyfrowego.
– Kontrola koloru i balansu bieli w lustrzance cyfrowej.
– Format pliku – RAW czy JPG – różnice w zakresie reprodukcji barwy.
– Podstawowe modele i przestrzenie barwne w fotografii – RGB czy CMYK?
– Profile ICC – czym są i dlaczego są takie ważne?
– Monitor do pracy z fotografią – wybór, kalibracja i profilowanie.
– Zaawansowane monitory graficzne EIZO ColorEdge CG/CS
– Kalibracja programowa i sprzętowa – różnice i możliwości.
– Zarządzanie barwą w programie Adobe Photoshop.
– Softproofing – symulacja barw wydruku w oprogramowaniu Adobe Photoshop i Mirage.
– Proofing i softproofing – kiedy stosować, na co uważać.
– Przygotowanie i drukowanie fotografii z użyciem profili ICC.
– Wpływ otoczenia na odwzorowanie barw na monitorze i wydrukach.
– Digigraphie – system certyfikacji wydruków kolekcjonerskich.
– Papiery do druku atramentowego – przegląd szerokiej gamy podłoży do drukarek atramentowych FOMEI Collection, FomeiJet, SIHL MASTERCLASS i Hahnemühle Photo – od podstawowych powlekanych papierów błyszczących po ekskluzywne podłoża matowe, artystyczne (Fine Art, Canvas) i archiwalne (Baryta, Fibre Base, 100% Cotton).

Organizatorem jest firma Medikon Polska Sp. z o.o. – dostawca najwyższej jakości rozwiązań do druku atramentowego, proofingu i zarządzania barwą, wyłączny przedstawiciel marki FOMEI w Polsce, dystrybutor mediów fotograficznych do druku atramentowego FOMEI Collection, FomeiJet, SIHL MASTERCLASS, Hahnemühle Photo i EPSON Signature Worthy, rozwiązań do druku termosublimacyjnego DNP, oprogramowania do druku wielkoformatowego Mirage, autoryzowany dealer systemu do tworzenia i certyfikacji artystycznych wydruków kolekcjonerskich Digigraphie® by Epson oraz partner graficzny firm Epson, Canon, Eizo i X-Rite. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i unikalnemu rozwiązaniu jakim jest profesjonalny system druku Studio Inkjet Printing, Medikon jest liderem na polskim rynku druku fotograficznego i fotorealistycznego, ciesząc się zaufaniem najbardziej wymagających profesjonalistów. Zaawansowane systemy wielkoformatowe wzbogaca szeroka oferta podłoży oraz urządzeń atramentowych i termosublimacyjnych do druku w małym formacie.

*
Fomei to marka, która od ponad 25 lat dostarcza rozwiązania dla potrzeb fotografii i filmu takie jak oświetlenie studyjne dla fotografów hobbystów jak i profesjonalistów ceniących sobie nowatorskie rozwiązania jak np. sterowanie oświetleniem studyjnym z komputera, to również rozwiązania dla tych którzy cenią sobie pracę ze światłem ciągłym w fotografii oraz dla filmowców. Fomei zapewnia też swoim użytkownikom pełne portfolio dodatkowego sprzętu do pracy studyjnej liczące kilkaset produktów.

**
Szymon Aksienionek
Product Manager oraz ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą w firmie Medikon Polska – wyłącznego przedstawiciela marki FOMEI w Polsce, która od ponad 15-lat specjalizuje się m.in. w dostarczaniu rozwiązań do druku fotografii i grafiki oraz zarządzania barwą, opartych na urządzeniach Canon, Eizo, Epson, X-Rite i DNP. Na co dzień w Medikonie odpowiada za wsparcie techniczne i merytoryczne oraz szkolenia dla drukujących fotografów i grafików. Jako ekspert Medikon prowadzi wykłady, prezentacje, warsztaty i szkolenia w zakresie zagadnień związanych z drukiem atramentowym i zarządzaniem barwą dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych, graficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią i drukiem.

Poniżej kilka migawek ze szkolenia, dziękujemy!

fot. Daniel Ejsymont


1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.