Archiwa kategorii: Wydarzenia

Zapraszamy na kolejne wystawy

Już 23 lutego w holach Ostrołęckiego Centrum Kultury przy ul. Inwalidów Wojennych 23 odbędą się dwa wernisaże wystaw fotografii.

O godzinie 18:00 na parterze, w dużym holu będzie można obejrzeć prace członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego, które powstały w roku 2023. A o godzinie 18:30 w holu przy małej sali kinowej na I piętrze odbędzie się wernisaż prac słuchaczy Akademii Fotografii OTF, która nieprzerwanie działa już 11 lat.

Serdecznie zapraszamy na oba wydarzenia.

Otwieramy XV Ostrołęcki Festiwal Fotografii

To już dziś
.

Dziś, 5 października rozpoczyna się XV Ostrołęcki Festiwal Fotografii. Spotykamy się w „Galerii Ostrołęka” o godzinie 18.00 na pierwszym wernisażu wystawy „Ostrołęczanie. Nasz portret 2023” , która jest zwieńczeniem akcji fotograficznej przeprowadzonej przez Sławomira Balasa i Adama Wołosza. A już pół godziny później o 18.30 otworzymy wystawę „Ostrołęka. 365 dni”. Autorami zdjęć prezentowanych na tej wystawie są: Joanna Il, Tomek Lendo, Tomek Grzyb, Marek Młodzianowski i Jarek Sender.
Festiwal objął patronatem Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent Miasta Ostrołęki. Partnerem wydarzenia, które jest częścią projektu realizowanego przez OCK i OTF „Chwila, moment, życie w obrazie – fotografia i film” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Mazowsze serce Polski. XV Ostrołęcki Festiwal Fotografii realizowany jest również w ramach projektu wyłonionego w konkursie ofert dla organizacji pozarządowych współfinansowanego przez Miasto Ostrołęka. Do zobaczenia w „Galerii Ostrołęka” o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów i autorów wystaw.

Zapraszamy na XV Ostrołęcki Festiwal Fotografii

XV Ostrołęcki Festiwal Fotografii
Październik tuż, tuż, a wraz z nim nasz festiwal fotografii. Tegoroczna edycja OFF jest wyjątkowa z paru powodów:
– jest jubileuszowa, bo to już XV OFF
– po raz pierwszy objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego (i oczywiście jak wszystkie minione festiwale również honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki)
– wszystkie wystawy dotyczą miasta i jego mieszkańców, w związku z 650-leciem nadania praw miejskich naszemu miastu
– wszyscy autorzy zdjęć prezentowanych na wystawie, to fotografowie miejscowi, z jednym wyjątkiem – Filipem Ćwikiem, który przed paroma laty realizował, m.in. w Ostrołęce, swój autorski projekt „ID” Czytaj dalej

Wystawa fotografii Krzysztofa Ślachciaka „Bardziej prawdopodobne, że nie jesteśmy wyjątkowi”.

Bardzo gorąco zapraszamy 1 września do Galerii Ostrołęka o godz. 18:00 na wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Ślachciaka pt. „Bardziej prawdopodobne, że nie jesteśmy wyjątkowi”.

Bardzo kameralna wystawa jest efektem około 10 lat fotograficznej pracy artystycznej
oraz zainteresowania autora kosmologią i astrofizyką.
Narracja prowadzi widza przez filozoficzne aspekty odkryć,
teorii i hipotez naukowych oraz ich znaczenia dla nas samych,
próbując odpowiedzieć na pytanie:
czy w kontekście naszej wiedzy o Wszechświecie mamy prawo czuć się wyjątkowi, uprzywilejowani?

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Wystawa Anny Suchcickiej „Bez światłocienia”

Jeszcze niemal do końca sierpnia w Ostrołęckim Centrum Kultury przy ul. Inwalidów Wojennych 23 można oglądać wystawę naszej Koleżanki Anny Suchcickiej pt: „Bez światłocienia”.

Wystawa jest częścią projektu: „Chwila, moment, życie w obrazie – fotografia i film”, a partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. @Mazowsze

Poniżej kilka migawek z wernisażu wystawy.1

Zapraszamy na kolejną projekcję DKF

DKF Artystyczny – Film „Klimt”
8 sierpnia w „Galerii Ostrołęka” kolejna projekcja filmu w ramach DKF-u Artystycznego. Tym razem obejrzymy film pt: „Klimt”, którego reżyserem i autorem scenariusza jest Raoul Ruiz, a główną rolę zagrał John Malkovich.
Ten biograficzny film to portret austriackiego artysty Gustava Klimta, którego niezwykłe obrazy stały się symbolem stylu art nouveau końca XIX i początku XX wieku.
Dyskusję po filmie, jak zwykle, poprowadzi Karol Szafraniec.
Projekcje w DKF-u Artystycznego są częścią projektu „Chwila, moment, życie w obrazie – fotografia i film”, a partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. @Mazowsze Serce Polski