DKF Artystyczny – Film „Klimt”
8 sierpnia w „Galerii Ostrołęka” kolejna projekcja filmu w ramach DKF-u Artystycznego. Tym razem obejrzymy film pt: „Klimt”, którego reżyserem i autorem scenariusza jest Raoul Ruiz, a główną rolę zagrał John Malkovich.
Ten biograficzny film to portret austriackiego artysty Gustava Klimta, którego niezwykłe obrazy stały się symbolem stylu art nouveau końca XIX i początku XX wieku.
Dyskusję po filmie, jak zwykle, poprowadzi Karol Szafraniec.
Projekcje w DKF-u Artystycznego są częścią projektu „Chwila, moment, życie w obrazie – fotografia i film”, a partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. @Mazowsze Serce Polski
Archiwa kategorii: Znani i mniej znani
DKF artystyczny po raz kolejny
Już dziś – kolejne filmowe spotkanie w Galerii Ostrołęka
Zapraszamy na godzinę 18.00 do naszej Galerii na kolejny seans w ramach DKF-u Artystycznego. Czytaj dalej
Za nami kolejna projekcja Art DKF
DKF Rejs i DKF Artystyczny
Za nami kolejne seanse w ramach DKF-ów.
W poniedziałek w DKF Rejs wyświetlany był film z 2022 roku „Katedra”, który wyreżyserował Denis Dobrovoda.
Wczoraj spotkaliśmy się w galerii w galerii na DKF-ie Artystycznym, gdzie wspólnie oglądaliśmy film Wima Wendersa „Spotkanie w Palermo”. Obydwie projekcje odbyła się w ramach projektu „Moment, chwila, życie w obrazie – fotografia i film”, którego partnerem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski
poniżej krótka fotorelacja z ostatniej projekcji
fot. Sylwia Ejsymont
Pokaz kolejnego filmu w ramach Art DKF
Kolejny seans w filmowy w „Galerii Ostrołęka”
Już w najbliższy wtorek , 23 maja, o godzinie 18.00 koleiny seans w DKF-ie Artystycznym. Tym razem obejrzymy film Wima Wendersa „Spotkanie w Palermo”. DKF Artystyczny realizowany jest w ramach projektu „Chwila, moment, życie w obrazie – fotografia i film”. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Mazowsze serce Polski
Ruszył Artystyczny DKF
Za nami inauguracja DKF Artystycznego, który rozpoczął swą działalność we wtorek, 21 marca, w siedzibie galerii. Na pierwszym spotkaniu obejrzeliśmy film M. Antonioniego „Powiększenie”. Okazało się, że choć film powstał w 1966 roku, dla większości osób obecnych na projekcji był to pierwszy kontakt z filmem Antonioniego. Dyskusję po filmie poprowadził filmoznawca Karol Szafraniec, a dotyczyła ona zarówno filmu, jak i wielu zagadnień fotograficznych. Projekcje w DKF Artystycznym mają charakter edukacyjny i są częścią projektu „Chwila, moment, życie w obrazie – fotografia i film” realizowanego przez Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne we współpracy z Ostrołęckim Centrum Kultury.
Partnerem projektu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
„Chwila, moment, życie w obrazie – fotografia i film”
Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne wraz z „Galerią Ostrołęka” OCK i DKF „Rejs” rozpoczyna realizację projektu „Moment, chwila, życie w obrazie – fotografia i film”, na który składać się będą wystawy fotograficzne, projekcje w DKF Rejs i DKF Artystycznego. Czytaj dalej
Zdzisław Rynkiewicz
- członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF);
- członek Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego Wielkiej Brytanii (RPS);
- Excellence FIAP (E.FIAP);
- Artiste FIAP (A.FIAP);
- Członek Honorowy Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego;
- Członek Honorowy Foto-Klubu Buenos Aires – Argentyna.
Z wykształcenia nauczyciel muzyki, z zawodu i zamiłowania fotografik. Wieloletni serdeczny przyjaciel mojego taty, niezwykle skromny, ciepły i otwarty Człowiek, którego miałem niewątpliwy zaszczyt poznać osobiście.
GUMA – Henryk Rogoziński
Chciałbym Wam przybliżyć postać niezwykle ciekawą i zasłużoną dla fotografii, a mianowicie Śp. pana Henryka Rogozińskiego, którego prace i jego samego Galeria Ostrołęka gościła wiele lat temu.
Ten znakomity artysta, a także wspaniały dydaktyk i niesamowicie ciepły człowiek zapisał się na kartach historii fotografii przede wszystkim jako twórca przepięknych prac dokumentujących niezapomniane piękno kresów wschodnich w technice zwanej „Gumą”, obecnie uznawanej za jedną z najszlachetniejszych technik fotograficznych XX w., a rozpowszechnionej właśnie przez samego Mistrza.
Znani i mniej znani – Robert Capa
„Jeśli twoje zdjęcia nie są dostatecznie dobre, to nie jesteś dostatecznie blisko” – to motto Roberta Capy znane jest wszystkim fotoreporterom świata.
Robert Capa był wzorem fotoreportera: odważny, waleczny i bohaterski. Jego życie było serią zakładów, czy to w sprawie dokonanego nalotu na Londyn albo nasiąkniętych krwią plaż Normandii, wyścigu – kursu w Longchamps albo zdewastowanych wsi Hiszpanii.