Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą ludzi, których łączy zamiłowanie do fotografii. Spotykamy się by o niej dyskutować, oglądać zdjęcia, analizować je, jednym słowem uczyć się wzajemnie od siebie i nabierać doświadczenia. Każdy z nas ma indywidualne spojrzenie, swoją niepowtarzalną wizję świata, widzianą okiem obiektywu.
Niektórzy z nas w fotografię weszli przypadkiem, pokochali ją dzięki poszukiwaniu możliwości ujścia dla swojej energii. Są wśród nas osoby, które specjalizują się w fotografii portretowej, modowej, sportowej czy podróżniczej, a także tacy, którzy swoją ogromną miłość do życia, do drugiego człowieka czy chociażby do muzyki zamykają w kadrach. Tworzą niezwykłe obrazy otaczającej nas rzeczywistości, zdjęcia, które wydobywają emocje, ukazujące ludzkie oblicze bez maski lub kreujące zupełnie nowe role wciąż jednak pokazujące prawdę. Inni, to artyści wrażliwi na urodę świata, osoby, które nie potrafią przejść obojętnie obok uschniętego lasu, rzuconego kamienia czy uroku pustynnych piasków. To mistrzowie pejzażu.
Są wśród nas tradycjonaliści, którzy ukochali fotografię analogową i ci, którzy głośno i szczerze bronią zalet fotografii cyfrowej. Każdy z nas stara się wychwycić i zamienić napotkane chwile w wizjonerskie kadry, nawet  jeśli przyjdzie nam obrazować szarą prawdę będącą dokumentem codzienności.

I mimo że każdy z nas jest inny, wszystkich łączy nieustające pragnienie pozyskania obrazu, tego jedynego, niepowtarzalnego, osobistego oraz wielka pasja fotografowania.

Oficjalna strona internetowa Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego