Archiwa kategorii: Wystawy i wernisaże

Zapraszamy na wystawę fotgrafii Marty Szyzdek – „Symetria”

Serdecznie zapraszamy 19 lipca o godz. 18:00 do holu Ostrołęckiego Centrum Kultury na wernisaż wystawy naszej koleżanki Marty Szyzdek.

Wystawa „Symetria” to seria fotografii, którą zaczęłam tworzyć w 2019 roku. Przypadkowo złożone symetrycznie zdjęcie nagle okazało się kluczem do tajemniczej krainy. Nie ma w niej reguł dotyczących tematu. Czasami jest to dostępna na wyciągnięcie ręki natura, czasami architektura, od niedawna dzięki symetrii zmieniam też tożsamość składając portrety.
Obrazy składane w nierealny świat mają za zadanie poruszyć wyobraźnię, zakwestionować normalność, wprowadzić widza w inny stan ducha. Na pozór poukładane, lecz mimo to burzą utarty porządek postrzegania, tworzą nowy wymiar . Format zdjęć utrzymany większości w kwadracie, to inspiracja twórczością fotografki Diane Arbus, która kiedyś powiedziała: „Zdjęcie to sekret w sekrecie. Im więcej opowiada, tym mniej się wie”. Czy na pewno…?

Wystawa realizowana jest w ramach projektu „Moment, chwila, życie w obrazie – fotografia i film, którego partnerem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Mazowsze serce Polski

Wystawa na Jubileusz 40 lecia ZTL Ostrołęka im. J. Bałobrzewskiego

𝗝𝘂𝗯𝗶𝗹𝗲𝘂𝘀𝘇 𝟰𝟬-𝗹𝗲𝗰𝗶𝗮 𝗭𝗲𝘀𝗽𝗼ł𝘂 𝗧𝗮𝗻́𝗰𝗮 𝗟𝘂𝗱𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 „𝗢𝘀𝘁𝗿𝗼ł𝗲̨𝗸𝗮” 𝗶𝗺. 𝗝𝗲𝗿𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗕𝗶𝗮ł𝗼𝗯𝗿𝘇𝗲𝘄𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼
Jubileuszowi Zespołu towarzyszy wystawa fotograficzna przygotowana przez Galerię Ostrołęka. Już od 20 czerwca w holu Ostrołęckiego Centrum Kultury można będzie oglądać zarówno stare zdjęcia Zespołu pochodzące z archiwum OCK, jak i najnowsze zrobione na sesji plenerowej w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. Wystawa będzie udostępniona zwiedzającym do 7 lipca.
Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski


1

„Piękna, Nasza”; wystawa plenerowa na placu J.Bema.

Noc Muzeów w „Galerii Ostrołęka” to m.in. otwarcie wystawy plenerowej pt. „Piękna, Nasza” ukazującej piękno zakątków naszego kraju.
Jak co roku, również tym razem galeria włączyła się w organizację Nocy Muzeów. Zgodnie z zapowiedzią udostępniliśmy zwiedzającym wystawę tkanin Anny Hlebowicz „Czas ciszy”, otworzyliśmy zapowiadaną plenerową wystawę fotografii „Piękna, Nasza” a także odbyły się dwa seanse w DKF-ie Artystycznym. Wystawa plenerowa oraz DKF Artystyczny organizowane są w ramach projektu „Moment, chwila, życie w obrazie – fotografia i film”, którego partnerem jest

Samorząd Województwa Mazowieckiego. Mazowsze serce Polski


1

„Dwie godziny”; wystawa fotogafii uczniów ZSZ nr3

Dwie godziny
17 maja, o godzinie 18.00 w holu Ostrołęckiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii uczniów 4 klasy Technikum Fotografii i Multimediów ZSZ nr 3. Przez dwa miesiące szesnaścioro uczniów uczęszczało na cotygodniowe zajęcia z czarno-białej fotografii analogowej do „Galerii Ostrołęka”. Oprócz pracy w ciemni negatywowej i pozytywowej, każdy z uczestników warsztatów miał możliwość fotografowania aparatem analogowym. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt z aparatem, w którym nie można od razu zobaczyć zrobionego zdjęcia. Na fotografowanie, każda dwuosobowa grupa, miała dwie godziny. Stąd właśnie tytuł wystawy. Nie było żadnych wytycznych dotyczących tematu zdjęć. Dlatego też na wystawie znalazły się fotogramy o różnej tematyce m.in. : portret, pejzaż, architektura. Jak poradzili sobie autorzy zdjęć z tym wyzwaniem zobaczyć można na wystawie.
W imieniu autorów i własnym serdecznie zapraszamy.
Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Mazowsze serce Polski


1

Zapraszamy na kolejne wystawy

Już 23 lutego w holach Ostrołęckiego Centrum Kultury przy ul. Inwalidów Wojennych 23 odbędą się dwa wernisaże wystaw fotografii.

O godzinie 18:00 na parterze, w dużym holu będzie można obejrzeć prace członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego, które powstały w roku 2023. A o godzinie 18:30 w holu przy małej sali kinowej na I piętrze odbędzie się wernisaż prac słuchaczy Akademii Fotografii OTF, która nieprzerwanie działa już 11 lat.

Serdecznie zapraszamy na oba wydarzenia.

Otwieramy XV Ostrołęcki Festiwal Fotografii

To już dziś
.

Dziś, 5 października rozpoczyna się XV Ostrołęcki Festiwal Fotografii. Spotykamy się w „Galerii Ostrołęka” o godzinie 18.00 na pierwszym wernisażu wystawy „Ostrołęczanie. Nasz portret 2023” , która jest zwieńczeniem akcji fotograficznej przeprowadzonej przez Sławomira Balasa i Adama Wołosza. A już pół godziny później o 18.30 otworzymy wystawę „Ostrołęka. 365 dni”. Autorami zdjęć prezentowanych na tej wystawie są: Joanna Il, Tomek Lendo, Tomek Grzyb, Marek Młodzianowski i Jarek Sender.
Festiwal objął patronatem Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent Miasta Ostrołęki. Partnerem wydarzenia, które jest częścią projektu realizowanego przez OCK i OTF „Chwila, moment, życie w obrazie – fotografia i film” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Mazowsze serce Polski. XV Ostrołęcki Festiwal Fotografii realizowany jest również w ramach projektu wyłonionego w konkursie ofert dla organizacji pozarządowych współfinansowanego przez Miasto Ostrołęka. Do zobaczenia w „Galerii Ostrołęka” o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów i autorów wystaw.

Zapraszamy na XV Ostrołęcki Festiwal Fotografii

XV Ostrołęcki Festiwal Fotografii
Październik tuż, tuż, a wraz z nim nasz festiwal fotografii. Tegoroczna edycja OFF jest wyjątkowa z paru powodów:
– jest jubileuszowa, bo to już XV OFF
– po raz pierwszy objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego (i oczywiście jak wszystkie minione festiwale również honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki)
– wszystkie wystawy dotyczą miasta i jego mieszkańców, w związku z 650-leciem nadania praw miejskich naszemu miastu
– wszyscy autorzy zdjęć prezentowanych na wystawie, to fotografowie miejscowi, z jednym wyjątkiem – Filipem Ćwikiem, który przed paroma laty realizował, m.in. w Ostrołęce, swój autorski projekt „ID” Czytaj dalej

Wystawa fotografii Krzysztofa Ślachciaka „Bardziej prawdopodobne, że nie jesteśmy wyjątkowi”.

Bardzo gorąco zapraszamy 1 września do Galerii Ostrołęka o godz. 18:00 na wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Ślachciaka pt. „Bardziej prawdopodobne, że nie jesteśmy wyjątkowi”.

Bardzo kameralna wystawa jest efektem około 10 lat fotograficznej pracy artystycznej
oraz zainteresowania autora kosmologią i astrofizyką.
Narracja prowadzi widza przez filozoficzne aspekty odkryć,
teorii i hipotez naukowych oraz ich znaczenia dla nas samych,
próbując odpowiedzieć na pytanie:
czy w kontekście naszej wiedzy o Wszechświecie mamy prawo czuć się wyjątkowi, uprzywilejowani?

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego