Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Wolność”

Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne oraz Galeria Ostrołęka Ostrołęckiego Centrum Kultury serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt. „Wolność”, pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. Patronat medialny objęło Radio OKO oraz Tygodnik Ostrołęcki
Tematem konkursu jest dowolna, szeroko pojęta interpretacja fotograficzna słowa „Wolność”. Konkurs ma charakter otwarty. Skierowany jest do osób dorosłych, fotografów amatorów jak i profesjonalistów.

Słowo wolność niesie w sobie ogromny ładunek emocjonalny. W świadomości Polaków, szczególnie w roku jubileuszowym, kojarzyć się będzie przede wszystkim z odzyskaniem niepodległości. Wolność to słowo niezwykłej wagi, często wymieniane w artykułach ustawy zasadniczej. Właśnie w konstytucji powtarzane jest wielokrotnie w kontekście różnych aspektów życia społecznego, gospodarczego. Dotyczy całego narodu, grup społecznych lub tylko jednostki. Odmiennie o wolności można mówić w przypadku jej braku, opowiadając o jej odbieraniu czy wprost o zniewoleniu, nie tylko w stosunku do człowieka. Zapraszamy do dyskusji na temat wolności poprzez piękne i wnikliwe działania artystyczne. Pokażmy wolność wprost lub aluzyjnie. Przedstawmy swój stosunek do tego, wydawałoby się może, oczywistego tematu. Zachęcamy do nieskrępowanych ale przemyślanych wypowiedzi. Czasem lekko, z humorem, innym razem dosadnie, z reporterską wrażliwością, zaskoczmy widza własną interpretacją tematu. Może znajdziemy nowe, ciekawe skojarzenia. Poruszajmy się jak najdalej od szokowania bez powodu tanim efektem. Pomyślmy o wolności.
Terminarz konkursu:
–  nadsyłanie prac do dnia 16 września 2018 r.
–  obrady jury – do dnia 23 września 2018 r.
–  ogłoszenie listy uczestników wystawy – do dnia 25 września 2018 r.
–  wernisaż wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród – 2 listopada 2018 roku, godz. 19.00 w sali wystawowej galerii sztuki współczesnej „Galerii Ostrołęka” Ostrołęckiego Centrum Kultury, plac gen. Józefa Bema 14 w Ostrołęce.

Poniżej do pobrania regulamin oraz karta zgłoszenia:

OTF – Regulamin konkursu WOLNOŚC pdf

OTF – Karta zgłoszeniowa WOLNOŚĆpdf

OTF – Regulamin konkursu WOLNOŚĆdoc

OTF – Karta zgłoszeniowa WOLNOŚĆdoc

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.