„Chwila, moment, życie w obrazie – fotografia i film”

Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne wraz z „Galerią Ostrołęka” OCK i DKF „Rejs” rozpoczyna realizację projektu „Moment, chwila, życie w obrazie – fotografia i film”, na który składać się będą wystawy fotograficzne, projekcje w DKF Rejs i DKF Artystycznego.

Projekt ma charakter edukacyjny i adresowany jest do wszystkich, którzy pragną poszerzyć swą wiedzę o sztukach wizualnych, a szczególności do uczniów szkół o profilach fotograficznym i pokrewnych. Sztuki wizualne takie jak film, fotografia i malarstwo to powiązane ze sobą dziedziny. Film, to również zdjęcia, a na wydziałach operatorskich szkół filmowych jednym z wiodących przedmiotów jest właśnie fotografia. Na festiwalach filmowych są również przyznawane nagrody za zdjęcia. Niektóre elementy składowe obrazu fotograficznego zaczerpnięte są właśnie z filmu, jak chociażby plany zdjęciowe, a inne z malarstwa np. perspektywa czy złoty podział.
W ramach niniejszego projektu uruchamiamy w „Galerii Ostrołęka” OCK przy pl. gen. J. Bema 14 DKF Artystyczny. W ramach Klubu będziemy się spotykać raz w miesiącu na projekcjach filmów o sztuce. Każda projekcja poprzedzona będzie krótką prelekcją i zakończona dyskusją prowadzoną przez zaproszonego filmoznawcę.
Zapraszamy już w najbliższy wtorek, 21 marca, o godzinie 18.00 do „Galerii Ostrołęka” na projekcję słynnego filmu Michelangelo Antonioniego z 1966 roku – „Powiększenie” .
Wstęp wolny.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Jedna myśl nt. „„Chwila, moment, życie w obrazie – fotografia i film””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.