M. Galer & A. Chattaraj – Adobe Photoshop Elements 9 Maksymalna wydajność

Gorąco polecam wszystkim tą pozycję. Bardzo przystępnie, a jednocześnie szczegółowo opisana praca z programem Adobe Photoshop Elements na podstawie konkretnych przykładów.

Począwszy na wywołaniu RAW-a, a na zaawansowanych operacjach przy obróbce zdjęć umożliwiających uzyskanie ciekawych efektów skończywszy za naprawdę rozsądną cenę samego programu. Bo za ok. 350 zł mamy do dyspozycji bardzo wiele funkcji dostępnych w kosmicznie drogim „dorosłym” Photoshopie, którego możliwości moim zdaniem większość z nas nie wykorzystałaby nawet w 10%. Jak to u Adobe można sobie zainstalować wersję 30 dniową Elementsa i wszystkie opisane czynności przetestować osobiście (ja tak zrobiłem i nie żałuję), nawet z tymi samymi plikami, których obróbkę autor opisuje w książce, gdyż wszystkie te pliki oraz dodatkowo filmy z przewodnikami można pobrać ze strony autora pod adresem http://www.markgaler.com/ Są tam też gotowe skrypty ułatwiające całą pracę (niestety płatne), ale nic nie stoi na przeszkodzie by je stworzyć samemu. Co prawda do tego byłby potrzebny „dorosły” Photoshop ale wystarczy wersja trial, w której sami stworzymy skrypty, zapiszemy na dysku i już możemy się cieszyć z błyskawicznej obróbki. Jeśli ktoś byłby zainteresowany tworzeniem tych skryptów proszę o kontakt to pokażę co i jak. Jest to bajecznie proste, a czasem bardzo upraszcza wiele czynności.

Kolejną pozycją którą warto przeczytać jest książka Harolda i Phyllis Davis pt. „Photoshop w cyfrowej ciemni – Kreatywna obróbka obrazu”. Co prawda autorzy posługują się w tym przypadku pełnym Photoshopem ale wiele tych czynności jest dostępnych również w Elementsie.