„Człowiek ze złotym obiektywem” – Marek Karewicz

Fotografia estradowa – zdjęcia koncertów, przedstawień teatralnych i gali to motyw przewodni spotkania Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego, które odbyło się 2  lutego w Off Cafe.

Opowieść o Marku Karewiczu, jednym z najsłynniejszych fotografików polskich, dokumentujących świat muzyków jazzowych i rock’n’rollowych, osadzona na tle społeczno-polityczno obyczajowym oraz odwołująca się do realiów epoki PRL-u była głównym punktem spotkania. Artysta fotografował  m.in. warszawskie koncerty światowej sławy muzyków: Rolling Stonesów, Milesa Davisa, Elli Fitzgerald. Marek Karewicz był w Ostrołęce kilka lat temu. Dwa razy mogliśmy oglądać jego prace w naszym mieście. Podczas spotkania chcieliśmy przeanalizować nasz warsztat pracy i zestawić go z warsztatem pracy samego mistrza – mówi Adam Wołosz, prezes OTF. W ciągu kilkudziesięciu lat Karewicz zgromadził około dwóch milionów negatywów. Jego prace niezmiennie zachwycają i inspirują.

Linki do filmu „Człowiek ze złotym obiektywem”:

Kulminacją wieczoru była dyskusja na temat efektów świetlnych pojawiających się podczas scenicznych występów. Swoje zdjęcia zaprezentowali Adam Wołosz, Paweł Krupka i Tomasz Lendo. Kolejne spotkanie OTF odbędzie się 16 lutego.