World Wide Photowalk ponownie w Ostrołęce

Jak co roku, w ramach Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne czynnie włącza się do akcji pn. World Wide Photowalk – Międzynarodowy Spacer fotograficzny. Jest to cykliczna impreza organizowana przez znanego amerykańskiego fotografa Scotta Kelby’ego przy udziale wielu znanych marek fotograficznych.Akcja polega na tym, że jednego dnia w roku (w tym roku jest to 5 października) na całym świecie entuzjaści fotografii spotykają się o ustalonej godzinie i wyruszają na spacer w trakcie którego uwieczniają to co zobaczą po drodze. Nie ma tu żadnych ograniczeń tematycznych, tylko od samych uczestników zależy co będą fotografować. Zwieńczeniem spaceru jest dwuetapowy konkurs na najciekawsze zdjęcie spaceru. Najpierw jest wyłaniany laureat lokalnego spaceru wśród jego uczestników, a następnie wybrana praca bierze udział w drugim etapie czyli w konkursie ogólnoświatowym. Jednakże nie o konkursy tu chodzi, a o miłe spędzenie czasu wśród ludzi podobnie zakręconych na punkcie fotografii, poznanie nowych twarzy i wymiana doświadczeń.

Żeby wziąć udział w naszym ostrołęckim spacerze należy wejść na stronę: World Wide Photowalk

Kliknąć w przycisk Join Walk i wypełnić krótki formularz rejestracyjny, a następnie kliknąć w przycisk Register Now.

W tym momencie stajemy się pełnoprawnymi uczestnikami spaceru. Na w/w stronie spaceru są podane wszystkie niezbędne informacje dotyczące terminu spaceru oraz miejsca zbiórki.

Tegoroczny ostrołęcki Fotospacer odbędzie się 5 października. Zbiórka na parkingu przy Biedronce na ul. Stayera o godz. 5:00. Stamtąd ruszamy do miejscowości Oborczyska i fotografujemy, a następnie po 2-3 godzinach wracamy do Ostrołęki.

Wszelkie informacje można uzyskać od prowadzącego spacer pana Daniela Ejsymonta tel. 504 213 805, lub poprzez kontakt mailowy kontakt@otf.ostroleka.pl.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.