Światło-Czułość – wernisaż fotografii aktu

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich miłośników fotografii na wernisaż wystawy naszego członka Daniela Ejsymonta, który odbędzie się 16 grudnia (piątek) o godz. 19:00 w Cafe-Fusy na ul. Bernardyńskiej 3. Nasz kolega zmierzył się tym razem z tematem niezwykle trudnym, bo fotografia aktu to dziedzina, w której bardzo łatwo otrzeć się o kicz.

Bogdan Białczak tak pisze o tej interesującej wystawie w zaproszeniu:
Ciało jak plastelina może być doskonałym materiałem rzeźbiarskim, wystarczy zamiast palców użyć światła. To od światła zależy nasze postrzeganie rzeczywistości. Można nim „lepić” swój świat osobistych fascynacji, odczuć i wyobrażeń. Stworzyć obrazy zaskakujące formą ludzkiego ciała, które potraktowane jak tworzywo plastyczne ukazuje nam jego ukrytą rzeczywistość, świat równoległy składający się z kształtów, plam, linii, cienia i światła. O dziwo prawie nie ma w nim erotyzmu, pozostaje piękna prostota form, kształtu i światłocienia. Ciało jako pędzel czy ołówek rysujący jakąś bardzo intymną rzeczywistość, odkrywające swą nową
nieznaną naturę, zmuszające naszą wyobraźnię do pracy, interpretacji oglądanych obrazów. Aby tego dokonać musimy zapomnieć o jego cielesności i poszukać zupełnie innych kontekstów, znaczeń i porównań.
Do tego zachęcam oglądających wystawę, do odkrywania innych znaczeń ludzkiego ciała, używania wyobraźni i tworzenia swoich indywidualnych konfabulacji oglądanych fotografii.

Poniżej kilka migawek z tego wydarzenia

foto: Sylwia Larkiewicz
1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.