Album „Ostrołęka – portret miasta” – już dostępny.

Z ogromną dumą i radością pragniemy poinformować, że piękny album fotografii członków naszego Towarzystwa oraz grupki dzieci z Małej Akademii Fotografii jest już dostępny. Niech rekomendacją tego niepowtarzalnego wydawnictwa będą słowa Pani Prezes Jolanty Góralskiej:
Na pełny portret miasta składa się nie tylko klasyczny pejzaż miejski z ulicami, placami, budynkami i jego mieszkańcami, ale również to, co ciekawego w danym mieście się dzieje – imprezy kulturalne, sportowe, artystyczne, koncerty. Tkankę miejską tworzą też ludzie, sytuacje i wydarzenia. Wszystko to wpisuje się w pewien pejzaż,niepowtarzalny klimat miejsca i społeczności. Taki portret naszego miasta – Ostrołęki chcemy państwu przedstawić. To kadry zarejestrowane aparatami członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego, a także kilkorga dzieci w wieku 11 – 13 lat biorących udział w zajęciach I edycji Małej Akademii Fotografii.
Jednym z powodów powstania albumu była chęć zatrzymania w kadrze rzeczywistości. Ostrołęka, jak każde (inne) miasto ciągle ulega przeobrażeniom. Powstały nowe osiedla, Aquapark, galerie handlowe. Pojawiają się nowe, miastotwórcze elementy w krajobrazie Ostrołęki. Dawne miasto odchodzi w przeszłość, żyje jedynie we wspomnieniach mieszkańców i zatrzymanych na fotografii chwilach minionych.
Dotychczas niewiele ukazało się albumów fotograficznych o Ostrołęce. Właściwie, chyba tylko jeden. A przecież miasto to i jego mieszkańcy zasługują na upamiętnienie, zachowanie i zatrzymanie tych wyjątkowych miejsc i chwil.
Chcemy też pokazać państwu inne oblicza Ostrołęki, miasta nie tylko z folderów, czy pocztówek. Ostrołękę intrygującą i inspirującą fotografów, podążających za frapującymi motywami. Mamy nadzieję, że tak pokazana Ostrołęka spodoba się państwu.

Wydawnictwo zrealizowano w ramach projektu współfinansowanego przez Miasto Ostrołęka wyłonionego w konkursie ofert dla organizacji pozarządowych i dzięki wsparciu Zakładów Mięsnych „Pekpol Ostrołęka S.A.”, Ostrołęckiego Centrum Kultury i ogromnemu społecznemu zaangażowaniu wielu osób.
Można go nabyć w cenie 40 zł w siedzibie OTF tj. Galerii Ostrołęka plac gen. J. Bema 14
10402471_868866389839053_1349780935452046250_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.