Akademia Fotografii – sesja w plenerze

W środę 1 sierpnia 2012 roku odbyła się niecodzienna sesja plenerowa zorganizowana przez Akademię Fotografii działającą przy Ostrołęckim Towarzystwie Fotograficznym.

Swoje umiejętności fotograficzne doskonaliło pod okiem fotografa Jarka Boczkowskiego blisko 20 osób – uczestników Akademii.


Sesja miała na celu udowodnienie, że niewielkim nakładem sił i środków można niebanalnie zrealizować ciekawy fotograficznie temat. Spotkanie odbyło się dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu i poświęceniu wielu osób. Za temat oraz stylizację sesji odpowiadała Ania Boczkowska, dzielnie wspierająca swojego męża. Wizażem modelek zajęła się Ewa Tymińska właścicielka salonu urody Vernis , a nad fryzurami czuwała Emilia Szczęsna – właścicielka firmy Pogotowie Fryzjerskie . Do zdjęć pozowały niestrudzenie dwie doświadczone i niezwykle piękne modelki Alicja Zalewska oraz Milena Stachacz.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego Akademia Fotografii działa już od marca. Po wielu teoretycznych spotkaniach przyszedł czas na zajęcia praktyczne, czas na wykorzystanie dotychczas zdobytej wiedzy. Cała sesja przebiegła w bardzo sympatycznej atmosferze. Każdy z uczestników po otrzymaniu wielu cennych wskazówek, mógł samodzielnie popracować z modelkami. Dla wielu osób było to zupełnie nowe doświadczenie fotograficzne.

Prowadzący Akademię pragną z tego miejsca jeszcze raz serdecznie podziękować osobom zaangażowanym w organizację tego pleneru za ich poświęcenie i tak rzadko dziś już spotykaną bezinteresowność. Projekt pokazał ze są w Ostrołęce osoby pełne pasji, które chcą dzielić się swoją wiedzą. Zapraszamy inne chętne do współpracy osoby do kontaktu z nami. Dzięki temu być może uda się zrealizować kolejne sesje fotograficzne.

Wkrótce zamieścimy zdjęcia modelek wykonane przez uczestników sesji.

Zapraszamy do galerii backstage sesji, zdjęcia: Kuba Dębek, Daniel Ejsymont, Michał Szeląg, Bogdan Białczak.1 2