Bogdan Białczak

Bogdan BiałczakFotografia to moje pierworodne hobby którego początki sięgają szkoły podstawowej. Chociaż w międzyczasie przewinęło się przez moje życie kilka innych zainteresowań to jednak jak widać stara miłość nie rdzewieje. Fotografia powróciła ze wzmożoną siłą i jest moim najważniejszym zajęciem poza rodziną i pracą.

Lubię pokazywać świat w sposób, w jaki ludzkie oko zwykle nie jest w stanie go zobaczyć. Odpowiednia perspektywa, technika fotografowania, światło i chwila naciśnięcia spustu migawki potrafią ze zwykłych rzeczy stworzyć niesamowite obrazy.

Przy pomocy zwykłej puszki z materiałem światłoczułym można zrobić piękne zdjęcia, nie jest do tego potrzebny najdroższy sprzęt profesjonalny, najważniejszy jest człowiek. Jak powiedział Ansel Adams: choć aparat fotograficzny nie może wyrazić duszy, to może to zrobić fotografujący! Ciekawe w fotografii jest to, że często wychodzę aby zrobić jakieś określone, wcześniej wymyślone zdjęcia, a będąc już na miejscu zainteresuje mnie coś zupełnie innego, inny niecodzienny, piękny motyw, niepowtarzalna okazja uwiecznienia go.

Wtedy nie waham się zmienić planów i łapać chwilę którą podsunął los. Jeśli lubisz nocne eskapady fotograficzne w nietypowych miejscach, lubisz pokazywać znane miejsca w zaskakujący sposób i myślisz ciągle o liniach, plamach, kolorach, odpowiednim świetle i równoważeniu obrazu żeby stworzyć z tego wszystkiego coś wartego obejrzenia to mamy ze sobą wiele wspólnego. Zapraszam na potyczki z fotografią!
1

Oficjalna strona internetowa Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego