Archiwa kategorii: Akademia Fotografii

Akademia

Ruszają zapisy na kolejną edycję Akademii Fotografii OTF

Wzorem lat ubiegłych, Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne pragnie gorąco zaprosić wszystkich zainteresowanych fotografowaniem do udziału w kolejnej edycji Akademii Fotografii OTF.
Jeśli lubisz fotografować ale uważasz, że Twoim fotografiom czegoś brakuje albo chciałbyś dowiedzieć się co to jest przysłona, ogniskowa, głębia ostrości i jak je wykorzystać w fotografii, pragniesz bardziej świadomie używać aparatu, by Twoje zdjęcia nabrały niepowtarzalnego charakteru, chciałbyś nauczyć się, jak przygotować zdjęcia do wydruku lub publikacji w internecie, ale też poznać fajnych ludzi i dobrze się bawić – ten kurs jest dla Ciebie.

W odróżnieniu od wielu zajęć warsztatowych, które trwają dzień lub kilka dni, nasz kurs trwa cały rok. Spotykamy się co dwa tygodnie z miesięczną przerwą wakacyjną, z wieloma utalentowanymi fotografami, członkami Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Organizujemy krótkie plenery, sesje studyjne i zajęcia teoretyczne.
Na koniec edycji uczestnicy mają szansę zaprezentować swoje umiejętności na wystawie fotograficznej, organizowanej na zakończenie kursu i otrzymają dyplomy ukończenia kursu. Co ważne, koszt naszych warsztatów to zaledwie symboliczna opłata na rzecz OTF. Łączny koszt warsztatów (za cały rok) to jedynie 100 zł. Zajęcia trwają ok. 2 – 3 godzin (w zależności od potrzeb), w przypadku zajęć plenerowych i studyjnych nieco dłużej. Terminy spotkań zostaną ustalone na pierwszym spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 27 lutego o godz. 18:00 w zaprzyjaźnionym lokalu Cafe Fusy przy ul. Bernardyńskiej, gdzie również co roku na wystawie można oglądać prace naszych absolwentów.
Zapisy będą prowadzone od 1 lutego 2017 do 24 lutego 2017r. poprzez zgłoszenia mailowe na adres [email protected] Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona w przypadku dużej ilości chętnych będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Ze względu na pewne ograniczenia w kursie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.
Pozdrawiam serdecznie – Daniel Ejsymont OTF

Foto: Michał Pieńdak

_DSC3917

Akademia fotografii – „pierwsze koty za płoty”

Akademia Fotografii OTF przy dzielnym wsparciu właściciela Art Cafe pana Piotra działa już pełną parą. Jej uczestnicy dzielnie brną przez techniczne zawiłości aspektów obsługi sprzętu i sprawdzają w praktyce nabytą wiedzę. Cieszy nas, żywe zainteresowanie naszą inicjatywą.

Poniżej kilka migawek z zajęć, autorstwa Michała Nerwińskiego.

Rusza druga edycja Akademii Fotografii OTF

Miło nam poinformować, że zachęceni dużym zainteresowaniem I edycji naszej Akademii Fotografii OTF postanowiliśmy zorganizować i poprowadzić II edycję tego projektu.

Tak więc wszystkich, którzy ukończyli 16 lat, dla których fotografowanie jest czymś więcej niż tylko zwykłym pstrykaniem, i którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na jej temat, poznać ciekawych ludzi, sprawić by ich zdjęcia nabrały niepowtarzalności, zmysłowości, indywidualnego charakteru w zalewie tysięcy podobnych fotek zapraszamy na spotkanie organizacyjne II edycji Akademii Fotografii OTF. Spotkanie to odbędzie się w środę 5 marca o godz. 18:30 w Art Cafe na ul. Gołębiej.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne poprowadzą członkowie Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wszelkie informacje można uzyskać pisząc pod adres [email protected]
Z fotograficznym pozdrowieniem.

akademia-fotografii-kolejny-plener

Akademia Fotografii – kolejny plener

Akademia Fotografii przy OTF szykuje kolejne zajęcia w plenerze już w tę środę (25 lipca). Tym razem temat przygotował Daniel Ejsymont – „W poszukiwaniu tematu”.

Informacje o spotkaniu zostały wysłane uczestnikom na maila.

Za tydzień Jarek Boczkowski szykuje kolejne zajęcia praktyczne.
Będą modelki, stylistki… warto być, bo to wyjątkowa okazja!

Szczegóły wkrótce ale już dziś planujcie swój udział.

Akademia Fotografii w plenerze

Długo oczekiwane plenerowe zajęcia wczoraj wreszcie doszły do skutku. Uczestnicy Akademii mogli zastosować w praktyce zdobytą do tej pory wiedzę oraz poznali szereg nowych zagadnień dotyczących ustawiania parametrów ekspozycji w swoich aparatach. Kuba dwoił się i troił tym razem z wydatną pomocą samych uczestników jak też Michała – jednego z członków OTF-u – by pokazać wszystkim jak można wykorzystać w komponowaniu zdjęcia zastane światło oraz jak operować aparatem by uzyskać nietuzinkowe ujęcia.
Następne zajęcia (20.06.2012) poprowadzi kolejny „gość” Akademii, nasz kolega: Bogdan Białczak, który opowie o swoich doświadczeniach z fotografią.